loading...

هــــــــــــدف

نقل قول :

از راه هاي پيشگيري حوادث کارگري و بيماري هاي شغلي استفاده کارکنان از وسائل حفاظت فردي مي باشد 

کارکنان نيز بايد از وسائل حفاظت فردي که از طرف کارفرما تهيه مي شود به هنگام انجام کار جهت جلوگيري از خطرات احتمالي استفاده کنند و عدم استفاده از آنها پيامدهاي غير قابل جبراني مثل کوري، بريدگي دست،  سوختگي دست و پا و حتي ضربه مغزي و فوت کارگر را به دنبال خواهد داشت.

پسورد: www.arbor.blogfa.com

در فرمت پاورپوینت(PPT)

حجم:2.5 مگابایت
تعداد صفحه : 73  

برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه کنید


http://s5.picofile.com/file/8106645584/45.gif

ادامه مطلب ...
نظرات (0) تاریخ : یکشنبه 19 آذر 1391 زمان : 22:39 بازدید : 1134 نویسنده : کلاغ سفید
 دانلود کتاب شیمی فیزیک؛ ویرایش نهم
معرفی کتابویرایش نهم کتاب “شیمی فیزیک” از دیدگاه مولکولی برای ارائه مطالب خود استفاده کرده است. این ویرایش به طور کامل بازبینی شده است.
این کتاب حاوی مطالب متعددی درباره کاربردهای معاصر مبحث شیمی‌فیزیک است.
کتاب “شیمی فیزیک” تمام رنگی است و از بیانی زنده برای تشریح مباحث خود بهره برده است و همچنین از ابزارهای رسانه‌ای جدید و پویا استفاده کرده است. این ویرایش همچنان مدرن‌ترین و موثرترین متن موجود در کلاس‌های درسی “شیمی فیزیک” به شمار می‌آید.
سال 20091060 صفحهISBN: 9781429218122114 MB | ebook download
توضیحات بیشتر در ادامه مطلب
http://s5.picofile.com/file/8106645584/45.gif
ادامه مطلب ...
نظرات (0) تاریخ : یکشنبه 19 آذر 1391 زمان : 22:28 بازدید : 869 نویسنده : کلاغ سفید

نامگذاری ترکیبات آلی:

در این مقاله سعی داریم تا به طور مختصر و مفید نامگذاری ترکیبات آلی را ذکر کنیم تا برای افرادی که می خواهند این مطلب را بیاموزند یا در این مورد اشکال هایی دارند قابل استفاده باشد. سعی داریم تا کمتر وارد مباحث دیگر شویم ولی در بعضی موارد برای توضیح بهتر مجبور به برسی یک سری مفاهیم مرتبط خواهیم بود:

توضیحات بیشتر در ادامه مطلب

http://s5.picofile.com/file/8106645584/45.gif

 

-   

 

ادامه مطلب ...
نظرات (0) تاریخ : سه شنبه 14 آذر 1391 زمان : 20:11 بازدید : 2073 نویسنده : کلاغ سفید

  - سیکلو آلکان ها:  

 ترکیبات سیر شده حلقوی هستند که در آن تمام کربنها دارای پیوند های یگانه هستند و بصورت حلقوی به هم متصل هستند. هیبریداسیون اتمهای کربن در سیکلو آلکانها sp3 مي باشد و تمام پيوندهاي موجود در اين تركيبات از نوع سيگما است.

توضیحات بیشتر در ادامه مطلب
http://s5.picofile.com/file/8106645584/45.gif
ادامه مطلب ...
نظرات (0) تاریخ : سه شنبه 14 آذر 1391 زمان : 20:03 بازدید : 3519 نویسنده : کلاغ سفید

در این مقاله می خواهیم روش فرمول نویسی و نام گذاری ترکیبات معدنی را بیان نماییم. که می تواند برای دانش آموزان دبیرستان یا پیش دانشگاهی مورد استفاده قرار گیرد، همچنین سایر افراد که تمایل دارند با علم شیمی بطور مفهومی آشنا شوند، نیز می توانند از این منبع برای ورود به بحث استفاده نمایند. سعی داریم تا با استفاده از یک روش مفهومی نامگذاری را آموزش دهیم تا احتیاج کمی به محفوظات داشته باشیم هرچند از حفظ یک سری موارد بی نیاز نخواهیم شد. امیدوارم مورد توجه شما دوستان قرار گیرد.

قبل از ورود به بحث شما بایستی آشنایی یک اجمالی با جدول تناوبی کسب نمایید. به این ترتیب که بایستی با گروه های مختلف آشنا شده و اعضای آن گروهها را بشناسید، ظرفیت های عناصر مختلف را بدانید و نام ونماد آنها را به خاطر بسارید. ولی نگران نباشید چنانچه مدتی تمرین نمایید این مطالب را به راحتی خواهید آموخت و هیچوقت فراموش نخواهید نمود.

توضیحات بیشتر در ادامه مطلب

http://s5.picofile.com/file/8106645584/45.gif

ادامه مطلب ...
نظرات (0) تاریخ : سه شنبه 14 آذر 1391 زمان : 18:26 بازدید : 1251 نویسنده : کلاغ سفید

جوهر نامرئي چيست؟

 

در زمان جنگ جهاني دوم، كارت پستالهايي از لهستان پست مي‌شد كه سربازان آلماني به آنها توجهي نداشتند. اين كارتها كاملا معمولي به نظر مي آمدند اما واقعيت چيز ديگري بود. همه اين كارتها حاوي مطالبي به صورت رمز بودند. از جمله درخواست غذا و دارو، اعلام مكان پايگاههاي نازي ها و زندانهاي اسرا. چگونه اين عمل اتفاق مي‌افتاد؟ بااستفاده از جوهر نامريي.

جوهرهاي نامريي انواع مختلف دارند و به طرق مختلف عمل مي‌كنند. بيشتر آنها بر اساس خاصيت تغيير رنگ در اثر تغيير PH  عمل مي‌كنند، دسته اي هم بر اساس اكسيداسيون مواد در اثر حرارت شهرت يافته‌اند.

 

 

جوهر نامرئي با تنظيم PH چگونه عمل مي‌كند؟

 

وقتي چنين جوهر نامرئي به يك ماده متخلخل اضافه مي‌شود، آب موجود در جوهر با دي‌اكسيد كربن موجود در هوا تركيب مي شود و اسيد كربنيك را بوجود مي‌آورد.  اسيد كربنيك به نوبه خود با سديم هيدروكسيد وارد واكنش خنثي شدن مي‌شود و كربنات سديم را بوجود مي آورد.  خنثي شدن باز، سبب تغيير رنگ معرف مي‌شود و در نتيجه اثر جوهر، ناپديد مي شود.

اين واكنشها را مي توان به صورت زير نمايش داد:

 

CO2 +  H2O à H2CO3

 

2 Na(OH) + H2CO3 à Na2CO3 + 2 H2O

 

مواد لازم براي تهيه جوهر نامريي:

مواد مورد نياز براي تهيه جوهر نامريي قرمز يا آبي به شرح زير است:

 

 • 0.1 گرم تيمول فتالئين براي جوهر آبي يا فنل فتالئين براي جوهر قرمز.
 • 10 ميلي ليتر اتيل الكل ( اتانل).
 • 90 ميلي ليتر آب.
 • 20 قطره محلول سديم هيدروكسيد 3 مولار يا 10 قطره محلول سديم هيدروكسيد 6 مولار. ( براي تهيه محلول سديم هيدروكسيد 3 مولار، 12 گرم سديم هيدروكسيد _ NaOH  را در 100 ميلي ليتر آب حل كنيد) .

                                                     

طرز تهيه جوهر نامريي:

براي تهيه جوهر نامريي به طريق زير عمل كنيد:

 

1.       تيمول فتالئين يا فنل فتالئين را در الكل حل كنيد.

2.       محلول را به 90 ميلي ليتر آب اضافه نموده،‌ هم بزنيد. ( محلولي شيري به دست مي آيد.)

3.       محلول سديم هيروكسيد را قطره قطره اضافه كنيد تا رنگ آبي يا قرمز به دست آيد.

4.    جوهر را روي پارچه آزمايش كنيد. ( پارچه كتاني يا روميزي كهنه غير قابل استفاده). كاغذ، فشرده تر است و كمتر به هوا اجازه واكنش مي‌دهد، ‌بنابر اين واكنش تغيير رنگ ديرتر صورت مي‌پذيرد.

5.    طي چند ثانيه، لكه ها ناپديد مي‌شوند. PH محلول جوهري بين 10 تا 11 است اما بعد از اينكه در مجاورت هوا قرار مي گيرد، به 5 تا 6 كاهش ميابد.

6.    اگر محل لكه ها را با پنبه آغشته به محلول بازي مثل امونياك رقيق مرطوب كنيد، لكه ها دوباره ظاهر مي شوند. برعكس اگر اينكار را با سركه انجام دهيد،  لكه ها سريعتر بيرنگ مي‌شوند. شستن پارچه ها، جوهر را به طور دائمي مي شويد.

 

نكات ايمني:

 

 • هرگز جوهر را به صورت يا بدن كسي نپاشيد. به خصوص از برخورد آن با چشمها اجتناب كنيد.
 • تهيه و حمل محلول سديم هيدروكسيد، حتما بايستي توسط يك فرد متخصص انجام پذيرد. اين تركيب خطرناك است و به هيچ وجه نبايد كار كردن با آن را با بي توجهي انجام داد. اگر به هر دليلي اين محلول با پوست تماس پيدا كرد، با آب فراوان شستشو دهيد.

جوهر هاي نامرئي كه با حرارت عمل مي كنند:

 

اساس كار اين جوهرها به اين صورت است كه مواد به كار رفته در اثر حرارت، اكسيد مي شوند كه نتيجه ظاهر شدن رنگ قهوه اي در اثر حرارت است. مواد گوناگوني براي اينكار استفاده مي‌شوند كه از همه بهتر آب پيلز و آب ليمو است. شير و سركه هم عمل مي‌كنند اما نه به خوبي دو مورد اول. متن مورد نظر را با قلم هاي قديمي يا با خلال دندان روي كاغذ بنويسيد. اجازه دهيد تا پيامتان خشك شود. براي آشكار شدن پيام كافي است آن را روي شمع يا حرارت ملايم لامپ بگيريد.( احتياط كنيد!)

 

                                                

جوهر هاي نامريي تحت اشعه ماورا بنفش:

بعضي از جوهرهاي نامريي، تابش فلورسانس دارند. اين جوهرها در تاريكي و تحت نور ماوراء بنفش، خيلي براق و درخشنده به نظر مي‌آيند. آنها را مي‌توان در رنگهاي بسيار متنوعي يافت و درهمه سطوح از جمله پلاستيك و شيشه به كار برد.

 

                                              


ادامه مطلب ...
نظرات (0) تاریخ : دوشنبه 13 آذر 1391 زمان : 18:16 بازدید : 445 نویسنده : کلاغ سفید

 

شيمي مدادها و پاكن ها:

پيش از اينكه مدادها براي نوشتن استفاده شوند، مردم از سرب استفاده ميكردند. سرب آنقدر نرم هست كه طرح كمرنگي از خود باقي بگذارد، اما كربن بصورت زغال يا گرافيت، اثر پررنگ‌تري به جا مي گذارد ( ضمن اينكه سمي هم نيست). در عين حال، كاربرد كربن بصورت زغال كثيف اما گرافيت تميز است.

گرافيت مدادهاي ابتدايي، با رشته هايي از جنس هاي مختلف پيچيده مي شدند كه بعدها به جاي آن از چوب هاي تو خالي استفاده شد. مدادها در اصل رنگ نشده بودند  اما در سالهاي 1890كه مرغوب ترين گرافيت از چين مي آمد، مدادهاي زرد رنگ رايج شدند، چون رنگ زرد در چين معرف احترام و نشان اعضاي خاندان سلطنتي بود و استفاده از رنگ زرد، نشانه ويژگي ها و برتري هاي خانوادگي به حساب مي آمد. امروزه مدادها در هر رنگي عرضه مي شوند اما هنوز هم زرد بيشترين رنگ متداول است. چون رنگ زرد بيشتر به چشم مي آيِد و راحت تر ديده مي‌شود.

پيش از اختراع پاك كن، نوشته هاي مدادي به اندازه نوشته هاي جوهري امروز، دائمي بودند. بعدها توانستند اين اثرات را با كشيدن اندكي از نان سفيد بر نوشته هاي مدادي، از بين ببرند. آيا مي دانيد كه ما چگونه از نان به انواع گوناگون پاك‌كن هاي امروزي رسيديم ؟آيا مي دانيد كه نان يا پاك كن چگونه نوشته ها را پاك مي كنند؟ 

 

تاريخ مداد و پاك‌كن:

نويسنده هاي روم باستان با يك ميله ظريف سربي، بر روي پاپيروس مي نوشتند كه بنام stylus معروف بود. سرب، فلز نرمي است و به اين ترتيب stylus علامت كمرنگ و خوانا از خود به جا مي گذاشت. در سال 1564 ذخيره بزرگي از گرافيت در انگلستان كشف شد. وقتي مردم متوجه شدند كه گرافيت اثري تيره تر از سرب به جا مي گذارد و تازه سمي هم نيست، مدادها مورد استفاده قرار گرفتند. مداد درست مثل Stylus ها استفاده مي‌شد، با اين تفاوت كه در آن پوششي براي گرافيت به كار مي‌رفت تا دست استفاده كننده، تميز بماند و در ضمن گرافيت كه بسيار ظريف و شكننده بود، سالم بماند.

وقتي كه شما علائم مدادي را پاك مي كنيد، در واقع گرافيت ( كربن ) را پاك مي كنيد و نه سرب. امروزه پاك‌كن ها در رنگهاي مختلف وجود دارند و مي‌توانند علائم مدادي و بعضي از انواع خودكارها را پاك كنند. آنها از لاستيك، وينيل، سقز يا مواد مشابه درست مي شوند .

پيش از اختراع پاك كن، شما مي بايستي از يك قطعه نان سفيد استفاده
مي كرديد ( بعضي از هنرمندان هنوز هم از نان براي كمرنگ كردن اثر زغال يا پاستل استفاده مي كنند). ادوارد نعيم؛ مهندس انگليسي؛ اولين پاك كن را در 1770 كشف كرد. در واقع داستان از اينجا شروع شد كه او هنگام پاك كردن يك مطلب، اشتباهي يك قطعه لاستيك را به جاي نان برداشت و متوجه خواص آن شد. بعدها او شروع به فروختن پاك كن هاي لاستيكي كرد. اما لاستيك نيز مانند نان فاسد شدني بود و به مرور زمان، حالت بدي پيدا مي كرد.  در نتيجه پاك كن هايي با جنس‌هاي مرغوب تر به بازار آمد.

در سال 1858، هايمن ليمپن ـ پروانه ثبت پاك كن هاي متصل به مدادها را دريافت كرد، كه امروزه بسيار رايج و متداول است.

                                             

 

پاك كن ها چگونه عمل مي كنند؟

پاك‌كن در واقع ذرات گرافيت را از سطح كاغذ بر ميدارد. مولكولهاي پاك كن چسبندگي بيشتري از مولكولهاي كاغذ دارند. بنابراين وقتي پاك كن را بر علائم مدادي مي‌كشيد، گرافيت ترجيح مي دهد كه به پاك كن بچسبد و نه كاغذ. بعضي از پاك كن ها، سطح رو يي كاغذ را خراب ميكنند و در واقع آنرا نيز برمي دارد. پاك كن هاي وينيلي از پاك كن هاي لاستيكي نرم تر هستند اما همين خاصيت را دارند. پاك كن هاي هنري از لاستيك نرم ـ زبر درست مي شوند و علائم را بدون از بين بردن كاغذ پاك مي كنند.  

                                             

تهيه مداد:

اين تصوير نشان مي‌دهد كه چگونه از يك قطعه چوب، مداد توليد مي‌شود. مغز مداد هاي امروزي از نسبتهاي مختلف گرافيت و خاك رس درست مي‌شود. در صد متفاوت اين دو ماده سبب ايجاد مدادهايي با " سختي " هاي گوناگون مي‌شود كه معمولا روي مداد نوشته مي‌شود. علامت"H " نشان سختي وعلامت"B " نشان ميزان مشكي بودن مداد است. "2H " يعني مداد سختي دو برابر دارد و "HB " يعني مداد سخت و مشكي.

                                   

ادامه مطلب ...
نظرات (0) تاریخ : دوشنبه 13 آذر 1391 زمان : 18:14 بازدید : 423 نویسنده : کلاغ سفید

جواب تست هوش شماره 2

 

 

جواب صحیح گزینه ( 1 ) است .

 

توضیحات و ره حل تست هوش شماره 2:

 

2/5 برابر 6 میشود 15 و 2/5 برابر من میشود هفت و یک دوم کیلو 

ادامه مطلب ...
نظرات (0) تاریخ : جمعه 26 آبان 1391 زمان : 22:46 بازدید : 709 نویسنده : کلاغ سفید
قبل از مطالعه توجه داشته باشین در صورت نیاز به پسورد فایلهایی که پسوردشان بیان نشده یکی از پسوردهای زیر صحیح است در صورت عمل نکردن از کپی پیس استفاده نکنید و پسورد را تایپ کنید:
1- h4367m.loxblog.com
2- h4367m.lxb.ir
3- peyman_qz_co@yahoo.com
4- http://www.shbakawy.net/eg/
5- Iran-Eng.com
6- www.spowpowerplant.blogfa.com
7- www.forati.blogfa.com
8- www.sem-eng.com

Free-Convective Heat Transfer : With Many Photographs of Flows and Heat Exchange
by Oleg G. Martynenko (Author), Pavel P. Khramtsov (Author)
Product Description:
Free Convective Heat Transfer is a thorough survey of various kinds of free-convective flows and heat transfer. Reference data are accompanied by a large number of photographs originating from different optical visualization methods illustrating the different types of flow. The formulas derived from numerical and analytical investigations are valuable tools for engineering calculations. They are written in their most compact and general form in order to allow for an extensive range of different variants of boundary and initial conditions, which, in turn, leads to a wide applicability to different flow types. Some specific engineering problems are solved in the book as exemplary applications of these formulas.
 
 
Heat and Mass Transfer


Heat and Mass Transfer
By Hans Dieter Baehr, Karl Stephan,
* Publisher: Springer
* Number Of Pages: 22
* Publication Date: 2006-05-22
* ISBN / ASIN: 3540295267

Book Description:
This comprehensive presentation of the whole field of heat and mass transfer makes the reader familar with the fundamentals and enables him to solve practical problems. The basic theory is developed systematically, and the solution methods to all important problems are covered in detail. Therefore, this book will be useful not only to students, but likewise to scientists and practising engineers. All areas of heat and mass transfer are dealt with. Many calculated examples in the **** and numerous exercises and elaborate solutions will facilitate learning and understanding.

For the second edition, changes apply to heat and mass transfer correlations based on theoretical results or experimental findings. They were adapted to the state-of -the-art. Some of the worked examples as well as the compilation were revised or updated
Download:

http://mihd.net/u8xise
Or
http://rapidshare.com/files/237176345/Heat_and_Mass_Transfer.rar

Heat Convection
by Latif M. Jiji

Publisher: Springer
Number Of Pages: 434
Publication Date: 2006-04
Sales Rank: 498523
ISBN / ASIN: 3540306927
EAN: 9783540306924
Binding: Hardcover
Manufacturer: Springer
Studio: Springer
Book Description:
Professor Jiji’s broad teaching experience lead him to select the topics for this book to provide a firm foundation for convection heat transfer with emphasis on fundamentals, physical phenomena, and mathematical modelling of a wide range of engineering applications.More… Reflecting recent developments, this textbook is the first to include an introduction to the challenging topic of microchannels. The strong pedagogic potential of Heat Convection is enhanced by the following ancillary materials: (1) Power Point lectures, (2) Problem Solutions, (3) Homework Facilitator, and, (4) Summary of Sections and Chapters.
Download:


http://mihd.net/ro0cfshttp://rapidshare.com/files/14335713/heat_convection.pdf

Microscale and Nanoscale Heat Transfer (Topics in Applied Physics) (Hardcover)


Publisher: Springer
Number Of Pages: 386
Publication Date: 2007-02-21
Sales Rank: 2036087
ISBN / ASIN: 3540360565
EAN: 9783540360568
Binding: Hardcover
Manufacturer: Springer
Studio: SpringerProduct Description:

The book constitutes a particularly complete and original collection of ideas, models, numerical methods and experimental tools which will prove invaluable in the study of microscale and nanoscale heat transfer. It should be of interest to research scientists and thermal engineers who wish to carry out theoretical research or metrology in this field, but also to physicists concerned with the problems of heat transfer, or teachers requiring a solid foundation for an undergraduate university course in this area.
Download:http://mihd.net/ue8df4
http://rapidshare.com/files/240285296/microscale_and_nanoscale_heat_transfer.rar

Intermediate Heat Transfer

by Kau-Fui Vincent WongPublisher: CRC
Number Of Pages: 432
Publication Date: 2003-01-15
Sales Rank: 1573167
ISBN / ASIN: 0824742362
EAN: 9780824742362
Binding: Hardcover
Manufacturer: CRC
Studio: CRC

Book Description:
Equipping practicing engineers and students with the tools to independently assess and understand complex material on the topic, this text is an ideal precursor to advanced heat transfer courses. Intermediate Heat Transfer discusses numerical analysis in conduction and convection, temperature-dependent thermal conductivity, conduction through a slab from one fluid to another fluid, steady-state heat conduction in a two-dimensional fin, and truncation and round-off errors in finite difference method. Replete with sample problems to clarify concepts, this is an indispensable resource for professionals and seniors and first-year graduate students pursuing tracks in mechanical, aerospace, nuclear, and chemical engineering.
Download:

http://rapidshare.com/files/2402643/Intermediate_Heat_Transfer__0824742362_.rar
http://mihd.net/mc6s8o

Introduction to Heat Transfer - Solution's Manual
by Vedat S. Arpaci, Ahmet Selamet, Shu-Hsin Kao,
دانلود
Password : peyman_qz_co@yahoo.com
By Vedat S. Arpaci, Ahmet Selamet, Shu-Hsin Kao,

* Publisher: Prentice Hall
* Number Of Pages: 614
* Publication Date: 2000-01-13
* Sales Rank: 1572802
* ISBN / ASIN: 013391061X
* EAN: 9780133910612
* Binding: Hardcover
* Manufacturer: Prentice Hall
* Studio: Prentice Hall
* Average Rating:
* Total Reviews:

Book Description:

The philosophy of the text is based on the development of an inductive approach to the formulation and solution of applied problems. Explores the principle that heat transfer rests on, but goes beyond, thermodynamics. Ideal as an introduction to engineering heat transfer

این کتاب مجموعه ای از قوانین، فرمولها،راه حل های محاسباتی، تکنیکهای ارتقا یافته و اصول راهنمایی کننده میباشد .
در نظر داشته باشید که:
This practical manual offers fast, accurate solutions to the heat transfer problems mechanical engineers face everyday
Download link

انتقال حرارت اینکروپرا

Frank P. Incropera, «Fundamentals of Heat and Mass Transfer»:


Rapidshare Server Link
size: 31mb

4shared Server Link
size: 57mb

حل المسائل

لینک دوم
size: 27mb


انتقال حرارت اینکروپرا

Frank P. Incropera, «Fundamentals of Heat and Mass Transfer»:
Book:
Download
ُSolution Manual:
Download

 

انتقال حرارت اینکروپرا


Frank P. Incropera, «Fundamentals of Heat and Mass Transfer


Rapidshare Server Link
size: 31mb

4shared Server Link
size: 57mb

حل المسائل
size: 27mb


انتقال حرارت اینکروپرا

Frank P. Incropera, «Fundamentals of Heat and Mass Transfer»:
Book:
Download
ُSolution Manual:
Download


انتقال حرارت هولمن

Heat Transfer
by Jack P. Holman


Rapidshare Server Link

size: 25.13mb

4shared server link
23.69mb

حل المسائل
size: 11mb


انتقال حرارت kern

Process Heat Transfer By D.Q. Kern

 


ifile server link
size: 19.06mb

برای دانلود از سرور ifile ابتدا روی request download ticket کلیک کنید و سپس روی download


 

انتقال حرارت ویرایش دوم Cengel

Heat Transfer by Cengel 2nd Ed_Y. A. Çengel and R. H. Turner.McGrew-hill

 

4shared Server Link
size: 11.81mb

esnips Server Link
size: 11.24mb

حل المسائل
size: 9mb

انتقال حرارت شمز

Schaum’s Outlines: Heat Transfer 2nd Edition

 


Heat Transfer in Single and Multiphase Systemsdownload from depositfiles
size: 4.9mb


 

Intermediate Heat Transfer

by Kau-Fui Vincent Wong
Rapidshare Server Link
size: 8.3mb

 


a heat transfer textbook third Edition
John H.Leinhard IV/John H.Leinhard VRapidshare Server Link
size: 7.3mb

ifiles server Link
size: 7.3mb


Heat Transfer in Industrial CombustionDepositefiles server link
size: 10.43


 

 

 

انتقال حرارت جابجایی آزاد

Free-Convective Heat_Transfer by Martynenko


Heat Transfer Calculations Using Finite Difference Equations
By D R Croft, David G Lilley,

Rapidshare Server Link
size: 20.49mb

ifile server link
size: 20.49mb

Refrigeration Piping and Heat Transfer Components
By
 • Publisher: ASM International
 • Number Of Pages:
 • Publication Date: 2001-03-01
 • Sales Rank:
 • ISBN / ASIN: 0791826295
 • EAN: 9780791826294
 • Binding: Paperback
 • Manufacturer: ASM International
 • Studio: ASM International

 


 
Book Description:


This survey of thermal systems engineering combines coverage of thermodynamics, fluid flow, and heat transfer in one volume. Developed by leading educators in the field, this book sets the standard for those interested in the thermal-fluids market. Drawing on the best of what works from market leading texts in thermodynamics (Moran), fluids (Munson) and heat transfer (Incropera), this book introduces thermal engineering using a systems focus, introduces structured problem-solving techniques, and provides applications of interest to all engineers.


Publisher: Wiley
Number Of Pages: 567
Publication Date: 2002-09-17
Sales Rank: 526396
ISBN / ASIN: 0471204900
EAN: 9780471204909
Binding: Hardcover
Manufacturer: Wiley
Studio: Wiley

http://mihd.net/lantpw
http://rapidshare.com/files/2333248/...amics_muya.rar
http://mihd.net/jf753q

 


 

Heat Transfer Handbook by Adrian Bejan, Allan D. KrausProduct Description
Chapters contributed by thirty world-renown experts.
* Covers all aspects of heat transfer, including micro-scale and heat transfer in electronic equipment.
* An associated Web site offers computer formulations on thermophysical properties that provide the most up-to-date values.

Book Info
Handbook provides thorough and up-to-date coverage of heat transfer concepts and applications. Includes hard data, formulas, and specifications for the critical aspects of heat transfer. Offers a hands-on resource for solving day-to-day issues across a variety of applications. For engineers and researchers
Product Details

* Hardcover: 1496 pages
* Publisher: Wiley-Interscience; Har/Cdr edition (June 30, 2003)
* Language: English
* ISBN-10: 0471390151
* ISBN-13: 978-0471390152

Download

 

 


 

Convective Heat Transfer by I. Pop, D.B. Ingham


Product Description
Interest in studying the phenomena of convective heat and mass transfer between an ambient fluid and a body which is immersed in it stems both from fundamental considerations, such as the development of better insights into the nature of the underlying physical processes which take place, and from practical considerations, such as the fact that these idealised configurations serve as a launching pad for
modelling the analogous transfer processes in more realistic physical systems. Such idealised geometries also provide a test ground for checking the validity of theoretical
analyses. Consequently, an immense research effort has been expended in exploring and understanding the convective heat and mass transfer processes between a fluid and submerged objects of various shapes. Among several geometries which have received considerable attention are plates, circular and elliptical cylinders, and spheres, although much information is also available for some other bodies, such as
corrugated surfaces or bodies of relatively complicated shapes.


The book is a unified progress report which captures the spirit of the work in progress in boundary-layer heat transfer research and also identifies potential difficulties and areas for further study. In addition, this work provides new material on convective heat and mass transfer, as well as a fresh look at basic methods in heat transfer. Extensive references are included in order to stimulate further studies of the problems considered. A state-of-the-art picture of boundary-layer heat transfer today is presented by listing and commenting also upon the most recent successful efforts and identifying the needs for further research.
Product Details

* Hardcover: 666 pages
* Publisher: Pergamon; 1 edition (February 1, 2001)
* Language: English
* ISBN-10: 0080438784
* ISBN-13: 978-0080438788

Download

 

 


 

Heat Transfer and Fluid Flow in Minichannels and Microchannels
by Satish Kandlikar, Srinivas Garimella, Dongqing Li, Stephane Colin, Michael R. King

Product Description
Heat exchangers with minichannel and microchannel flow passages are becoming increasingly popular because of their ability to remove large heat fluxes under single-phase and two-phase applications. This book serves as a sourcebook for those individuals involved in the design processes of microchannel flow passages in a heat exchanger.

This book manages to present its findings in a manner that is directly useful to a designer, while a researcher is able to use the information in developing new models, or in identifying research needs.

Each chapter is accompanied by a real life' case study.

First book published solely dealing with heat and fluid flow in minichannels and microchannels.
Product Details

* Hardcover: 450 pages
* Publisher: Elsevier Science (October 2, 2005)
* Language: English
* ISBN-10: 0080445276
* ISBN-13: 978-0080445274

Download

 

 


 

Handbook of Heat Transfer
by Warren M. Rohsenow, James P. Hartnett, Young I. Cho


Product Description
This wholly revised edition of a classic handbook reference, written by some of the most eminent practitioners in the field, is designed to be your all-in-one source book on heat transfer issues and problem-solving. It includes the latest advances in the field, as well as covering subjects from microscale heat transfer to thermophysical properties of new refrigerants. An invaluable guide to this most crucial factor in virtually every industrial and environmental process.Book Info
Provides full information on all heat transfer principles with special coverage of microscale heat transfer, heat transfer in materials processing, new heat transfer augmentation techniques, thermophysical properties of new refrigerants, innovative heat exchanger methods. DLC: Heat Transmission.
Product Details


* Hardcover: 1344 pages
* Publisher: McGraw-Hill Professional; 3 edition (May 1, 1998)
* Language: English
* ISBN-10: 0070535558
* ISBN-13: 978-0070535558
Download

 

 

 


 

Heat Pipes, Fifth Edition: Theory, Design and Applications
by David Reay Peter Kew

* Hardcover: 384 pages
* Publisher: Butterworth-Heinemann; 5 edition (October 12, 2006)
* Language: English
* ISBN-10: 0750667540
* ISBN-13: 978-0750667548Download

 

 


 


Science of Heat and Thermophysical Studies: A Generalized Approach to Thermal Analysis
by Jaroslav Šesták

Download

or

Download

 


Radiation in the Atmosphere: A Course in Theoretical MeteorologyWilford Zdunkowski, Thomas Trautmann, Andreas Bott «Radiation in the Atmosphere: A Course in Theoretical Meteorology»
Publisher: Cambridge University Press | Edition: 2007 | ISBN: 0521871077 | PDF | 496 pages | 2,76 Mb

BitRoad

Megauploading


Advances in Heat Transfer: Transport Phenomena in Materials Processing (Advances in Heat Transfer, 28)James P. Hartnett, "Advances in Heat Transfer: Transport Phenomena in Materials Processing
(Advances in Heat Transfer, 28)"

Academic Press (May 1996) | English | 0120200287 | 433 pages | PDF | 18.71 MB

Materials processing and manufacturing are fields of growing importance whereby transport phenomena play a central role in many of the applications. This volume is one of the first collections of contributions on thesubject. The five papers cover a wide variety of applications

Links

http://depositfiles.com/files/gz2lwhl5h/0120200287.rar
or
http://rapidshare.com/files/272975464/0120200287.rar


 

حرارت ارپاچی

اینم یه لینک دیگه.

download

 


 

Latif M. Jiji, _Heat Convection
Springer | 2009 | 544 pages | PDF | 3,3 MB

 

 

>> Download link <<
or
>> Download link <<

 

 Heat Transfer: A Practical Approach
McGraw-Hill | 2002-10-17 | 896 pages | PDF | 10 MB
With Manual Solution

 

The Book
>> Download link <<
OR
>> Download link <<

 

The Manual Solution
>> Download link <<
OR
>> Download link <<

 

 


حل المسائل كتاب conductive heat transfer.arpaci (انتقال حرارت هدايتي، نويسنده:آرپاچي)

خدمت شما:
http://rapidshare.com/files/187798244/272.rar

 


حل المسایل انتقال حرارت اینکروپرا-ادیشن 4:

دانلود

موفق باشید


  Thermal Radiation Heat Transfer


Robert Siegel, "Thermal Radiation Heat Transfer"
Taylor & Francis | 1992 | ISBN: 0891162712 | 1096 pages | PDF | 33,5 MB

http://depositfiles.com/files/jn0ifl2sw


 

انتقال حرارت هولمن
Product Details
Hardcover: 752 pages
Publisher: McGraw-Hill Science/Engineering/Math; 10 edition (January 13, 2009)
Language: English
ISBN-10: 0073529362
ISBN-13: 978-0073529363

دانلود: HEAT TRANSFER SIXTH EDITION J P HOLMAN

 


Allan D. Kraus, Abdul Aziz, James Welty " Extended Surface Heat Transfer"
Wiley-Interscience | ISBN: 0471395501 | 2001-01-22 | PDF | 1120 pages | 6.7 Mb

download rs
download df


حل المسائل حرارت آرپاچی

تنها لینک موجود تو نت به عنوان حل المسائل حرارت آرپاچی لینک زیر هستش که حل HomeWork هستش نه کل تمرینات......
دانلود

Password : peyman_qz_co@yahoo.com

امیدوارم مفید باشه


 

حل المسائل انتقال حرارت سنجل

 

 


حل تمرین کتاب Conduction Heat Transfer by Vedat S Arpaci


Conduction Heat Transfer
rapidshare.com
ifile.it

Introduction to Heat Transfer - Solution's Manual
ifile.it

حل المسائل: دانلود

موفق باشید...


کتاب انتقال حرارت(اینکروپرا)

خدمت شما:


دانلود

و یا:

دانلود

و یا:

دانلودلینک حلّ المسائل ویرایش ششم:

دانلود


سبز باشید.

 


 

Heat Exchanger Design Handbook
by: E U Schlunder


دانلود

و یا:

دانلود
Pass : www.shbakawy.net/eg/

Heat Exchanger Design Handbook (Mechanical Engineering (Marcell Dekker))
by: Kuppan


دانلود

و یا:

دانلود

Fundamentals of Heat Exchanger Design
by: Ramesh K. Shah, Dusan P. Sekulic


دانلود

و یا:

دانلود

و یا:

دانلود

TEMA Standards, 9th Edition (2007)
by: Tubular Exchanger Manufacturers Association (TEMA)


دانلود

و یا:

دانلود

و یا:

دانلود

 


 

انتقال حرارت در مهندسی فرایند


Eduardo Cao - Heat Transfer in Process Engineering
Publisher: McGraw-Hill Professional | 2009-08-12 | PDF | 576 pages | 8.17 MB

از یکی از 3 لینک زیر دانلود کنید:
اینجا
یا
اینجا
یا
اینجا

 

 


Springer | 2010 | 340 pages | PDF | 1,9 MB

از یکی از دو لینک زیر دانلود کنید
اینجا
یا
اینجا

 

 


Estimating Costs of Shell and Tube Heat Exchangers by Purohitdownload

size:6mb


 

Fired Heaters


download

Heat Exchanger and Boilers - Energy Conversion Guide

Download
size 3mb

Fundamentals of Heat Exchanger DesignDownload
8mb


Efficient Industrial Heat Exchangersdownload


این یه کتاب انتقال حرارته از استاد دانشگاه MIT که نسخه الکترونیکیش رو بصورت رایگان در اختیار همگان قرار میده؛
صفحه اصلی ارائه کتاب چندسالی یبار بروز میشه
>>
اینجاست <<
وارد صفحه شوید و روی Download A Heat Transfer Textbook کلیک کنید
صفحه ای باز میشه که اونجا کافیه فقط نام شهر و کشور و شغلتونو بنویسید(مثلا student)
و سپس وارد صفحه دانلود میشوید

نویسنده میخواد آمار بگیره
خوبه که نام ایران تو آماراش بیشتر از جاهای دیگه باشه

کتاب انتقال حرارت ازیشیک ozisik conduction heat transfer

MatLab ، Maple و EES در انتقال حرارت

کتاب استثنایی انتقال حرارت در زمینه:
"آموزش استفاده از Matlab ، Maple و EES در حل مسائل انتقال حرارت"
>> سایت رسمی نویسنده <<
قیمت کتاب در Amazon :
$ 132


>> لینک دانلود <<
(سایت share کننده فیلـتره...خودتون یفکری بحالش بکنید!)

Process Heat Transfer
by D. Q Kernاز کتابهای بسیار قدیمی آموزش انتقال حرارت که دیگه پیدا کردنش محاله!
جالبه که طرفدار هم زیاد داره
بدلیل توضیحات زیاد و وضوح در بیان

با همت یکی از دوستان عزیز مهندسی شیمی برای بزرگ بچه های مهندسی شیمی ارسال شده که میتونید از لینک زیر دانلود کنید:

دانلود

و

دانلود

لینک های پشتیبان از سرور 4shared.com:


لینک (1)

لینک (2)


 

Essentials of Heat TransferEssentials of Heat Transfer: Principles, Materials, and Applications
by Massoud Kaviany
نویسندش ایرانیه!
Publisher: Cambridge University Press
2011


This textbook teaches students the principles, materials, and applications they need to understand and analyze heat transfer problems they will encounter in practice. The emphasis on modern practical problems (including thermoelectric cooling), in the numerous examples, sets this work apart from other available works. The approach is to discuss heat transfer problems (in search of innovative and optimal solutions) and the engineering analysis, to motivate fundamental principles and analytical problem solving methods

لینک مستقیم دانلود
و

هندبوک انتقال حرارت

Handbook of Heat Transfer
3rd edition
by
Warren M. Rohsenow & James P. Hartnett

ناشر: McGraw-Hill
سال نشر: 1998
1500 صفحه
PDF


لینک مستقیم دانلود

Transport Phenomena in Fires

by
M. Faghri, B. Sunden

ناشر: WIT Press
سال نشر: 2008
496 صفحه
PDFلینک مستقیم دانلود

 


 

لینک های انتقال حرارت(شامل کتاب،حل المساعل و مطالب مرتبط)

انتقال حرارت سنجل:

انتقال حرارت اینکروپرا:


جزوه انتقال حرارت دانشگاه صنعتی شریف

جزوه انتقال حرارت به زبان فارسي Pass:www.forati.blogfa.com

انتقال حرارت

دانلود جزوه انتقال حرارت پسوردفایل : www.spowpowerplant.blogfa.com

کتاب انتقال حرارت هولمن ویرایش 10
Heat Transfer, Tenth Edition

download

کتاب انتقال حرارت اینکروپرا ویرایش7 ـ Fundamentals of Heat and Mass Transfer, Seventh Edition7

Fundamentals of Heat and Mass Transfer, Seventh Edition

download

قابل توجه همه دوستانی که در دانلود و یا پسورد مشکل دارند برای حل مشکل کافیه نظر بزارین و یا به انجمن سایت مراجعه کنید و اونجا به طور کامل توضیح بدین.

 

ادامه مطلب ...
نظرات (0) تاریخ : چهارشنبه 24 آبان 1391 زمان : 15:30 بازدید : 48039 نویسنده : کلاغ سفید
دانلود کتاب مونومرها، پلیمرها و مواد مرکب از منابع تجدیدپذیر
معرفی کتابپیشرفت رو به کاهش منابع فسیلی همراه با افزایش شدید قیمت نفت، حوزه جستجوی جایگزین برای منابع تجدیدپذیر در تولید انرژی را بسیار فعال نموده است.
با توجه به غلبه شیمی نفت و شیمی مبتنی بر کربن برای تولید کالاهای شیمیایی آلی، اشتغال ذهنی مشابهی در طرح‌های متعدد با هدف جایگزینی این منابع فسیلی با همتایان تجدیدپذیر آنها ایجاد شده است.
به‌طور خاص می‌توان به تلاش‌های عمده‌ای که در زمینه علوم و تکنولوژی پلیمر به منظور آماده‌سازی مواد ماکرومولکولی براساس منابع تجدیدپذیر انجام گرفته است اشاره کرد…
سال 2008562 صفحهISBN: 97800804531635,55 MB | ebook download

 

Monomers, Polymers and Composites from Renewable Resources
نویسنده: 
Mohamed Naceur Belgacem, Alessandro Gandini
انتشارات: 
Elsevier Science
ISBN 10: 
0080453163
ISBN 13: 
9780080453163

در این کتاب تاکید خاصی بر پیشرفت‌های اخیر و دیدگاه‌های قریب‌الوقوع قرار داده شده است و با توجه به اینکه روز به روز بر تعداد علاقمندان به این حوزه افزوده می‌شود، بایستی توجه مضاعفی بر رشد این حوزه در عرصه‌های علمی و تکنولوژیکی نمود.

توضیحات بیشتر در ادامه مطلب

http://s5.picofile.com/file/8106645584/45.gif

ادامه مطلب ...
نظرات (0) تاریخ : سه شنبه 23 آبان 1391 زمان : 17:25 بازدید : 623 نویسنده : کلاغ سفید
 دانلود کتاب باتری های سرب اسید
معرفی کتاباین کتاب دیدگاهی مفهومی از تئوری فرآیندهای تکنولوژی ساخت باتری سرب اسید و تاثیر آن بر پارامترهای عملکرد باتری است.
به طور خلاصه، این کتاب شامل دانش کنونی در مورد تکنولوژی محصول باتری های سرب اسید است و آن را در قالب تئوری انتگرال مطرح می‌کند.
این تئوری از طریق داده های آزمایشی و مواد بسیار مفصل حمایت می‌شود، بنابراین به مهندسان و تکنسین ها اجازه می‌دهد تا فرآیندهای تکنیکی را در کارخانه باتری سازی کنترل کنند…
سال 2011565 صفحهISBN: 978044452882726 MB | ebook download

 

Lead-Acid Batteries: Science and Technology
نویسنده: 
D. Pavlov
انتشارات: 
D. Pavlov
ISBN 10: 
0444528822
ISBN 13: 
9780444528827

همچنین مقاله های دانشگاهی دقیقی در مورد حضور باتری سرب اسید، در رشته های دانشگاهی شان ارائه دهند. همچنین در این کتاب رابطه بین فرآیندهای تکنیکی و ویژگی های عملکرد باتری ها شرح داده شده است.

توضیحات بیشتر در ادامه مطلب
ادامه مطلب ...
نظرات (0) تاریخ : سه شنبه 23 آبان 1391 زمان : 17:16 بازدید : 747 نویسنده : کلاغ سفید
 دانلود کتاب راهنمای مواد شیمیایی و سیالات نفتی مهندسی نفت
معرفی کتابتقاضا برای فرآورده‌های شیمیایی نفتی رو به افزایش است تا جایی که تا سال ۲۰۱۱ افزایش ۴,۳ درصدی را داشته است.
با افزایش دکل‌ها، استخراج بیشتر نفت و بهره‌گیری از روش‌های نوین حفاری در آبهای عمیق، منافع و دستاوردهای بیشماری به دست خواهد آمد.
روز به روز بر اهمیت فرآورده‌ها و مواد شیمیایی نفتی افزوده می‌شود چرا که منابع نفت خام در حال کاهش هستند.
راهنمای مواد شیمیایی و سیالات نفتی، راهنمایی است برای معرفی مزایا و مبادلات فرآورده‌های نفتی متعدد که در صنعت نفت و گاز طبیعی امروز مورد استفاده هستند.
سال 2011808 صفحهISBN: 9780123838445 6,57 MB | ebook download

 

Petroleum Engineer’s Guide to Oil Field Chemicals and Fluids
نویسنده: 
Johannes Fink
انتشارات: 
Gulf Professional Publishing
ISBN 10: 
0123838444
ISBN 13: 
9780123838445
توضیحات بیشتر در ادامه مطلب
http://s5.picofile.com/file/8106645584/45.gif
ادامه مطلب ...
نظرات (0) تاریخ : سه شنبه 23 آبان 1391 زمان : 17:10 بازدید : 483 نویسنده : کلاغ سفید

 


 دانلود کتاب اصول ابتدایی فرآیندهای شیمی به همراه حل المسائل
معرفی کتاببا کتاب اصول ابتدایی فرآیندهای شیمی، درک بهتری از فرآیندهای شیمی پیدا کنید.
این متن به شما یک معارفه واقع‌بینانه و آموزنده از فرآیندهای شیمی را ارائه می‌دهد.
این کتاب پرفروش، فرموله کردن، حل مواد و توازن انرژی در سیستم فرآیندهای شیمی را برای خوانندگان فراهم می‌کند.
ویرایش سوم آن کاملا بازبینی شده است تا با وضوح و نظم بیشتری در اختیار خوانندگان قرار گیرد.
این کتاب شامل هزاران مسائل جدید و بازبینی شده و موراد جدید مطالعاتی است که طیف وسیع‌تری از کاربردهای مهندسی شیمی را پوشش می‌دهد.
سال 2004702 صفحهISBN: 978047168757359,1 MB | ebook download

 

Elementary Principles of Chemical Processes
نویسنده: 
Richard M. Felder,Ronald W. Rousseau
انتشارات: 
Wiley
ISBN 10: 
047168757X
ISBN 13: 
9780471687573
توضیحات بیشتر در ادامه مطلب
ادامه مطلب ...
نظرات (0) تاریخ : سه شنبه 23 آبان 1391 زمان : 17:04 بازدید : 891 نویسنده : کلاغ سفید
 شیمی مطالعهٔ ساختار، خواص، ترکیبات، و تغییر شکل مواد است. این علم مربوط می‌شود به عناصر شیمیایی و ترکیبات شیمیایی که شامل اتمها، مولکولها، و برهم‌کنش میان آنهاست.


معرفی کامل رشته شیمی و مهندسی شیمی در ادامه مطلب

 

ادامه مطلب ...
نظرات (0) تاریخ : چهارشنبه 17 آبان 1391 زمان : 17:00 بازدید : 1127 نویسنده : کلاغ سفید

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • موضوعات
 • نرم افزار

 • شیمی - صنایع شیمیایی - مهندسی شیمی

 • متفرقه

 • فیلمهای آموزشی

 • تولید مواد شیمیایی

 • معرفی جامع عناصر جدول تناوبی

 • مدل لباس

 • مهندسی کشاورزی

 • رشته سرامیک

 • مهندسی برق

 • کامپیوتر

 • مهندسی صنایع

 • اندروید

 • فیلم ایرانی

 • فیلم خارجی

 • ویندوز

 • سوال و راهنمای تصحیح امتحانات هماهنگ

 • قالب

 • متالوژی

 • ای او اس

 • لینک دوستان
 • سایت علمی و تفریحی چهل سی چهل
 • دانلود رایگان نمونه سوالات امتحانی بصورت word
 • ذاکرین رضوی
 • سایت دنیای شیمی
 • مرجع دانلود کتاب
 • ترک خود ارضایی .:. روش های موثر .:.
 • پیام نور سه
 • تکنومکانیک
 • رمز شارژ رایگان
 • خرید شارژ با 50% تخفیف
 • دانلود فیلم و سریال |آریا مووی
 • آپدیت آفلاین آنتی ویروس
 • دانلود و آپدیت آنتی ویروس
 • مـــادر
 • بهترین سایت دانلود
 • بیا تو بلاگ
 • خانه ی مهندسان شیمی ایران
 • دپارتمان تخصصی مهندسی شیمی
 • سایت تخصصی پینگ پنگ
 • مهندسی نفت یاسوج
 • مهندسی شیمی
 • به روزترين وب مهندسي شيمي
 • فیلم ها/دانلود جدیدترین فیلم ها /بازی ها
 • سايت علوم تجربي گلپايگان
 • سایت رسول شامحمدی
 • دانلود نرم افزار
 • دانلود جزوه های دبیرستان و دانشگاه
 • کارشناسی ارشد جنگلداری
 • مهندسی شیمی-مولتی مدیای آموزشی مهندسی شی
 • مهندسي صنايع غذايي
 • اس ام اس - pm20
 • صنایع رباتیک آراد شعبه رشت
 • اشغال دونی ذهن یک آشق
 • سفارش شعر
 • دنیای فناوری و کامپیوتر
 • دانلود سریال جدید
 • آخرین مطالب ارسال شده
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 788
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 4
 • تعداد اعضا : 7531
 • آی پی امروز : 213
 • آی پی دیروز : 404
 • بازدید امروز : 661
 • باردید دیروز : 1,081
 • گوگل امروز : 20
 • گوگل دیروز : 17
 • بازدید هفته : 4,492
 • بازدید ماه : 14,174
 • بازدید سال : 189,889
 • بازدید کلی : 4,491,830
 • کدهای اختصاصی
  Google

  در اين وبلاگ
  در كل اينترنت
  وبلاگ-کد جستجوی گوگل
  کد تبادل بنر: لطفاً کد بنر خود را در نظرات قرار دهید.

  هـــــــــــــــــــــــدف

  وبلاگ-کد لوگو و بنر