close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
یخ داغ

هــــــــــــدف
یخ داغ    بسیاری از افراد فکر می کنن که در دماهای بالاتر از صفر آب نمی تواند  به صورت جامد وجود داشته باشد. اما اگه فشار خیلی زیاد باشد آب منجمد می شود  و در دماهای بالاتر از صفر به همان حالت باقی می ماند .   بریجمن،فیزیکدان آمریکایی این موضوع رو اثبات کرده و نام این…

یخ داغ

جمعه 21 آذر 1393

یخ داغ

 

 بسیاری از افراد فکر می کنن که در دماهای بالاتر از صفر آب نمی تواند  به صورت جامد وجود داشته باشد. اما اگه فشار خیلی زیاد باشد آب منجمد می شود  و در دماهای بالاتر از صفر به همان حالت باقی می ماند .

 

بریجمن،فیزیکدان آمریکایی این موضوع رو اثبات کرده و نام این یخ رو "یخ شماره 5"گذاشته.این یخ در فشار وحشتناک 20600 آتمسفر بوجود میاد و در دمای 76 درجه سانتی گراد هم به صورت جامد باقی می مونه.

نوک انگشتان ما اگه می تونست این یخ رو لمس کنه،از داغی اون می سوخت.ولی دست زدن به چنین یخی امکان پذیر نیست.چرا که در فشار فوق العاده زیادی تشکیل میشه و نیازمند به ظرفی با دیواره های بسیار ضخیمه که از بهترین نوع فولاد ساخته شده باشد.

نکته جالبتر اینجاست که یخ داغ غلیظ تر از یخ معمولی و حتی آب معمولی است و برخلاف یخ معمولی که روی آب شناور می مونه این یخ در آب فرو می رود...

منبع : www.knowclub.com